II Mikołajkowe Zawody Wspinaczkowe

Hoł Hoł Hoł! Zapraszamy dzieciaki i młodziaki na Mikołajkowe Zawody Wspinaczkowe na ściankę GOSIR:
– juniorów trenujących w sekcjach DIRETA – GOSIR
– latorośle naszych klubowiczów i sympatyków

W tych naszych covidowych czasach zawody nie mogą mieć otwartego charakteru, dlatego zapraszamy do udziału tylko osoby trenujące w naszym klubie oraz związane z nim w sposób szczególny (wystosujemy do nich zaproszenia). Zgodnie z obowiązującymi przepisami zawody muszą być rozegrane bez udziału publiczności i z zachowaniem zasad bezpieczeństwa, o których będziemy informowali bezpośrednio zainteresowanych.
Formuła zawodów to przede wszystkim ZABAWA! I możliwość startu zawodników zarówno początkujących jak i starych wyjadaczy.ZAPISY
Zgłoszenia do udziału w zawodach prosimy wysyłać na maila szkolawspinaniadireta@gmail.com podając imię i nazwisko, datę urodzenia oraz kategorię (MŁODZIK lub JUNIOR) najpóźniej do piątku 4 grudnia. W dniu zawodów nie przyjmujemy zgłoszeń
Wpisowe 35 zł/os wpłacamy w sekretariacie w dniu zawodów. Kategorie: jeśli nie wiesz do jakiej kategorii zgłosić dzieciaka – zadzwoń 693148200.
HARMONOGRAM
Sekretariat zawodów pracuje w godz. 9.00-9.25 oraz 10.30-10.55. W tym czasie należy dokonać formalności zgłoszeniowych w poszczególnych kategoriach (zgłoszenie swojej obecności i uiszczenie opłaty startowej).

KATEGORIA MŁODZIKÓW
sekretariat czynny 9.00–9.25
9.30-10.30 rywalizacja
10.45 ogłoszenie wyników

KATEGORIA JUNIORÓW
sekretariat czynny 10.30-10.55
11.00-12.00 rywalizacja
12.15 ogłoszenie wyników
13.00 Koniec zawodów

REGULAMIN
Idea – na ścianie wspinaczkowej zostaną rozwieszone w różnych miejscach i na różnej wysokości perforatory (znane z imprez na orientację, każdy perforator odciska inny wzór na karcie startowej zawodnika). Zawodnicy mają za zadanie zdobyć jak najwięcej odciśniętych wzorów na swojej karcie startowej w jak najkrótszym czasie. Po zebraniu śladów perforatorów należy natychmiast oddać kartę startową do sekretariatu celem odnotowania czasu i prawidłowości oznaczeń.
Czas na zebranie jak największej ilości potwierdzeń: max 1 godzina.Sposób dotarcia do perforatorów – wspinaczka na wędkę z zachowaniem czystości stylu: nie wolno stawać nogami na spitach, nie wolno chwytać ekspresów, nie wolno brać bloków podczas wspinaczki oraz podczas odznaczania perforatora na karcie startowej.
Po odznaczeniu i podaniu komendy „blok!” można zjechać na dół.
Podczas jednego podejścia (jedna wędka) można zaliczyć kilka perforatorów z sąsiednich dróg pod warunkiem, że będą to drogi max jedna na lewo i max jedna na prawo od stanowiska, z którego zwieszona jest wędka.
Zawodnicy mogą wielokrotnie podchodzić do tych samych dróg.Szczegółowy regulamin zostanie zaprezentowany w dniu zawodów.

SĘDZIOWIE I ASEKURANCI
Wyznaczone przez organizatora osoby pełnią funkcje asekuranta i sędziego. Te osoby będą pilnowały przestrzegania regulaminu i kontrolowały wiązanie liny do uprzęży, wpięcie przyrządu asekuracyjnego i asekurację.

REGULACJE KOŃCOWE
Wszelkie skargi i wnioski należy zgłaszać sędziom lub do sekretariatu zawodów niezwłocznie! Po oficjalnym zakończeniu nie będą przyjmowane.
Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów.