Wspinaczkowe Mistrzostwa Gniezna

KAŻDA OSOBA BIORĄCA UDZIAŁ W ZAWODACH CZY TEŻ BĘDĄCA GOŚCIEM, OPIEKUNEM, OBSERWATOREM, BĘDZIE NIESAMOWICIE WAŻNĄ POSTACIĄ, GDYŻ IDEĄ TYCH ZAWODÓW SPORTOWYCH JEST POMAGANIE PRZEZ WSPINANIE.
Formuła zawodów to przede wszystkim wsparcie akcji Się Pomaga poprzez dobrą zabawę z nutką rywalizacji.
ORGANIZATOR: Klub Sportów Górskich DIRETA
TERMIN: 19 lutego 2023 r. Hala GOSIR ul. Sportowa 3, Gniezno
ZAPISY:
Udział w zawodach może wziąć każdy, kto czuje się Gnieźnianinem 🙂 w końcu to Mistrzostwa Gniezna.
Przypominamy o Rozporządzeniu Ogólnym o Ochronie Danych Osobowych (RODO).
Zapisując się na zawody wyrażamy zgodę na przetwarzanie danych osobowych podanych w poniższym formularzu w celu udziału w zawodach sportowych organizowanych przez Klub Sportów Górskich Direta, a także wyrażają Państwo zgodę na udostępnienie swojego wizerunku, w postaci zdjęcia, w celu umieszczenia go na stronach internetowych promujących Klub Sportów Górskich DIRETA .

Zgłoszenia do udziału w zawodach można dokonać przez FORMULARZ lub kontakt telefoniczny 782 665 412 najpóźniej do 17.02.2023. UWAGA! Ze względów bezpieczeństwa liczba zawodników w poszczególnych kategoriach wiekowych jest ograniczona, o zakwalifikowaniu się do rywalizacji będzie decydować kolejność zgłoszeń. LIMITY: Kategorie I,II,III,IV
Wpisowe 30zł wpłacamy w sekretariacie w dniu zawodów. Osoby biorące udział w rywalizacji są zobligowane do przestrzegania zapisów regulaminu (jego akceptację zaznaczają w wspomnianym powyżej formularzu zgłoszeniowym).

KATEGORIE WIEKOWE (o przynależności do kategorii decyduje data urodzenia) i

HARMONOGRAM:

SekretariatOdprawa zawodnikówRywalizacjaOgłoszenie wyników
kategoria I:
5-8 lat
8.30–8.558.559.00-9.5010.00
kategoria II:
9-13 lat
9.30-9.509.5510.00-11.2011.30
kategoria III:
14-17 lat
11.00-11.2011.2511.30-12.5013.00
kategoria IV:
od 18 lat
12.30-12.5012.5513.00-14.3014.45

Sekretariat zawodów pracuje w wyznaczonych godzinach (patrzw tabeli powyżej). W tym czasie należy dokonać formalności zgłoszeniowych w poszczególnych kategoriach (zgłoszenie swojej obecności, uiszczenie opłaty startowej i pobranie pakietu startowego).

REGULAMIN
Idea – w duchu zdrowej i bezpiecznej rywalizacji wspinamy się po jak największej ilości dróg. Zawodnicy mają za zadanie zdobyć jak największą ilość punktów. W przypadku takiej samej ilości punktów o zwycięstwie będzie decydować liczba zdobytych dróg „first ascent” czyli tzw. pierwszego wejścia. Przy uzyskaniu takiej samej liczby wejść „First ascent” będzie decydowało drugie lub trzecie podejście. W ostateczności przy takiej samej liczbie punktów decydować będzie losowanie papier,kamień,nożyce. Rywale stają plecami do siebie, a sędzia główny wyłania zwycięzcę.
Za próbę podejścia uznajemy moment, w którym dwie nogi znajdują się na panelu (stopniach) jeśli jedna z nóg dotknie ziemi lub lina zostanie obciążona, traktowane jest to jako odpadnięcie. Każde obciążenie liny będzie zaliczane jako nieudaną próbę i drogę należy zacząć ponownie z ziemi.
Czas na zbieranie punktów określony jest w danej kategorii.
Zawodnicy będą się wspinać w stylu Top Rope (TR) czyli na wędkę z zachowaniem czystości stylu: nie wolno stawać nogami na spitach oraz stopniach, chwytach nienależących do drogi, nie wolno chwytać ekspresów, nie wolno brać bloków podczas wspinaczki, nie siedzimy na uprzężach. O nieudanej próbie będzie decydować sędzia asekurujący.
Drogi będą oznaczone symbolami S – Start, B – Bonus, T – Top i w jednym kolorze.
Zawodnicy mogą wielokrotnie podchodzić do tych samych dróg jednak nie częściej niż 3 razy z rzędu.
Szczegółowy regulamin zostanie zaprezentowany i omówiony w dniu zawodów.


SĘDZIOWIE I ASEKURANCI
Wyznaczone przez organizatora osoby pełnią funkcje asekuranta i sędziego. Te osoby będą pilnowały przestrzegania regulaminu i kontrolowały wiązanie liny do uprzęży, wpięcie przyrządu asekuracyjnego i asekurację oraz służyły wszelką niezbędną pomocą. Linę do uprzęży przywiązujemy PODWÓJNĄ ÓSEMKĄ.
Decyzję o dopuszczeniu osób do asekuracji podejmuje kierownik zawodów. Na ściance GOSIR w Gnieźnie asekurujemy tylko i wyłącznie za pomocą automatów i półautomatów (grigri, click up, pilot, mega jul itp.).


UWAGA! NIE WOLNO ROZPOCZYNAĆ WSPINACZKI BEZ UPRZEDNIEJ KONTROLI UPRZĘŻY, LINY i ASEKURACJI PRZEZ OBSŁUGĘ ZAWODÓW!

REGULACJE KOŃCOWE
Wspinaczka to sport o podwyższonym ryzyku. Prosimy o bezwzględne stosowanie się do poleceń organizatorów oraz o wielokrotną kontrolę układów asekuracyjnych.
Wszelkie skargi i wnioski należy zgłaszać sędziom lub do sekretariatu zawodów niezwłocznie! Po oficjalnym zakończeniu nie będą przyjmowane.
Wszelkie informacje o zawodach tel. 693148200, 782 665 412, 603 081 934 lub email ksgdireta@op.pl, jakub.szmanda@interia.pl, beata.gwiazda@gmail.com.
Ostateczna interpretacja niniejszego regulaminu należy do organizatorów.