Lato w Ecrinach?

Wspólnie z Klubem Wysokogórskim w Poznaniu proponujemy naszym klubowiczom obóz w alpejskim rejonie Écrins w Alpach Delfinackich. 

Naszą bazę wypadową będzie stanowił Camping d’Ailefroide. Dookoła znajdzie coś dla siebie każdy miłośnik gór. Sporo skałkowego wspinania, obitych dróg wielowyciągowych od kilkudziesięciu do kilkuset metrów długości, mnóstwo poważnych górskich wspinaczek. Fajne górskie szlaki, lodowcowe wędrówki na 3-4 tysięczniki z najbardziej wysuniętym na południe czterotysięcznikiem Europy – Barre des Écrins (4102 m). Znajdzie się też sporo via ferrrat. 

Aiguille Dibona 3130 m

Rejon dobrze nadaje się dla rodzin z dziećmi – kemping położony jest na dużym terenie ze strumieniem i drzewami a pod niektórymi skalnymi rejonami jest zupełnie płasko.

Wyjazd przeznaczony jest dla samodzielnych wspinaczy/turystów, ale na miejscu będą doświadczone osoby znające rejon i służące radą.

W czasie wyjazdu planujemy również kurs po obitych drogach wielowyciągowych,  więcej informacji już niebawem.

Nocleg na Campingu kosztuje około 7 Euro.

Termin 15 – 28 lipca

Osoba odpowiedzialna za wyjazd i udzielająca wszelkich informacji: Andrzej Janka tel. 693148200 lub piszcie na klubowy mail ksgdireta@op.pl 

A jak znajdę partnera do drugiego końca sznurka, to chciałbym się wskrabać na Aiguille Dibona, rozpoczynam casting – kto chętny?

 

endrju